Telefon: (+90) 533 479 2906
E-Posta: info@golokaacademy.com

Blog

Mandala Workshop

Stres, zihnin hızlı çalışmasıdır, doğru nefes ile yapılan meditasyon ise zihni yavaşlatır ve hatta dilin damağa koyularak tüm düşüncelerin, duyguların kağıda içten dışa doğru büyüyen dairelerle mandala olarak çizilmesi zihni derin meditasyona sokar, stres azalir, anda kalma bilinci, akişta kalma bilinci artar. Mandala, fiziksel ağrılar, kalp sızısı, kaygılar, çözümü bulunamayan sorunlar hakkında da yol gostericidir.
Şamanizm ve tasavvuf'da da yeri vardır mandalananın. Tasavvuf öğretisinde nasıl semazen kendi etrafında dönerek daire çizer, derin meditasyona girer ise, mandala da öyledir. Eskiden şamanlar mandalanın merkezindeki sembolden alt dunyaya yolculuga cıkardı. Samanik rituel seanslarımıza gelip, güç sembolünü görebilen danışanlarımız bu mandala ciziminde  göbekteki daireye güç sembolünü cizebilir, totem olarak her gun bakabılecegi bir yere asabilecekleri gibi tişört, bardak gibi ürünlere baskılarını da alabilirler, ya da dövmesini yaptırabilirler. Bu konuda ilgili yerler yönlendirilecektir.
Atölye calısması içeriği:
*Mandala nedir?
*Felsefedeki yeri
*Hayata Adaptasyonu
*Çizim teknikleri
*Çizim
'den olusmaktadır.
 
Herkes mandala çizebilir, mandala çizmek boyama kitabini doldurmak değil, sıfırdan derin bir meditasyonda akişta çizme tekniğidir. Konsantrasyonu arttırdıgı gibi, öfkeyi azaltır, yaratıcılıgı arttırır, sizi tüm baskılanmiş enerjilerden arındırır.
 
Malzemeler ve vegan ikramlar tarafımızdan karşılanacaktır.
 
Tarih: 15 Aralık 2019
Yer: Ataşehir
Saat: 13.00-16.00
Ucret: 160 TL
Kapasite: 12 kişi ile sınırlidir. 
Irtibat tel: 05334792906