Telefon: (+90) 533 479 2906
E-Posta: info@golokaacademy.com

Blog

Ki Enerji

Ki enerjisinin çıkış noktası Alternatif (tamamlayıcı) Tıbda Çin tıbbının Akupunktur metoduna dayanıyor. Akupunktur metodunda da iğneler kullanılarak vücudun rahatlaması, gevşemesi ve enerjinin akışının düzenli hale gelmesi amaçlanıyor.

Bu enerjiyi vücudumuzda akan bir nehir olarak ifade edebiliriz. Organlarımız ve vücudumuzun sağlığı açısından önemli bir nehir. stresin insanı hasta ettiğini ve hastalıkların sebeplerinin %80 stres olduğunu duymuşsunuzdur. Bunun sebebini de ki enerjisi açıklıyor. Stres yaptığımızda ve gerildiğimizde bazı kaslarımız istemsiz olarak kasılıyor ve ki’nin kanallarda akışını engelliyor. Ki vücudumuzda olması gerektiği gibi dolaşamadığı, akışının düzensizleştiği için vücudumuzda hastalıklar ve sorunlar ortaya çıkıyor. Ki’nin vücudumuzda aktığı meridyenler bulunuyor. Eğer rahatlayıp bu meridyenlerin önünü kesmez isek hastalıklardan ve sorunlardan olabildiğince uzaklaşırız. Buradan ki’nin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Peki bu enerjiyi nasıl olumlu bir şekilde kullanabiliriz? Bunun yolu da meditasyondan geçiyor. Nefes teknikleri, Feng Shui, kamehemea, masenko, ki ateşi, ki topu gibi teknikler ile enerjiyi kontrol edip faydalı hale getirebilirsiniz. Chi enerjisini kontrol etmek istiyorsanız diğer metodları da araştırıp daha detaylı bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim. Size ki enerjisini kontrol etmek ile ilgili bir meditasyonu örnek vereceğim;

Ellerinizi birleştirin. Bilekleriniz birleşik parmaklarınız da kavis çizerek yukarıda birleşik şekilde tutun. Aslında bu tür zorunlu duruşlar pek gerekli değildir. Elleriniz hangi pozisyondayken bir top oluşturmak uygun geliyorsa onu kullanın. Vücudunuzda temiz masmavi bir enerji düşünün. Bu enerjinin akışkan olduğunu ve vücudunuzda aktığını hissedin. Enerji yükselsin göğsünüzde yoğunlaşsın ve kolarımızdan akarak avuç içinizde toplansın. Ve gelen enerjinin elleriniz arasında saf bir top oluşturduğunu hayal edin. Bu noktada ürperme, baskı, sıcaklık veya bunun gibi şeyler hissedeceksiniz. Ellerinizde hemen geçmeyen uzun süreli bir his var ise başardınız demektir. Eğer birşey hissetmiyorsanız denemeye devam edin.

Bunu ellerinizi sanki bir topu tutuyormuş gibi birbirine değdirmeden de yapabilirsiniz. Belli bir süre sonra ellerinizin arasında bir güç olduğunu ve ellerinizi mıknatıs gibi ittiğini hissedeceksiniz…

 

 

Kaynak:www.pikselcanavari.com

Ek olarak ilave edeceklerim;

Burun solunumu ile apacagınız sufi nefes çalışması ile kollarınızdan avuç içlerinize nefesinizi üfleyin ve avuçlarınız,parmaklarınız birbirine değmeden bir top oluşturmaya çalısın,daha sonra bu topu tum çakralarınızda temizlenme için kullanabilir,olmasını istediğiniz herhangi bir konu için yeşil ışık topu sevgi topları atabilirsiniz yada sağlık için pembe şifa topları ile çalışabilirsiniz.

Hatırlayın,aldığımız her nefes yaratıcın sevgisi,sevgiyi avuç içlerine üflediğinde ki enerjisi tum kanallarda akmaya başlıyor ve kendi nefesinle kendini şifalandırma yöntemini gerçekleştirmiş oluyorsun.