Telefon: (+90) 533 479 2906
E-Posta: info@golokaacademy.com

Hakkında

Meltem Akcan Hakkında

İTÜ Gemi Makine İşletme Mühendisliği mezunu olan Meltem Akcan, işi gereği pek çok ülkeyi gezme fırsatı yakalamıştır. Bu fırsatlar sayesinde, yaklaşık 11 senedir gezdiği ülkeleri hem iş seyahati hem de spiritüel gelişim, ilaçsız alternatif tedaviler, enerji yöntemleri ile temizlik, şifalanma ve korunma gibi pek çok tekniği öğrenme fırsatına çevirmiştir.

2016 senesinde ise, tüm kariyer hayatını geride bırakıp, sadece insanlara yardım etme amacıyla “Kozmik Enerji Terapistliği” eğitimi ve sertifikası almıştır. Bu çalışma ile birlikte, seans sırasında kişinin rahatsızlıklarının hangi bölgelerde ve neden kaynaklandığını tespit edip, tek bir organa yönelik değil, bütünsel tedavi yöntemlerini uygulayarak, danışan kişilerde bedensel ve ruhsal arınma, iyileşme ve korunma gerçekleştirmeye odaklanmıştır.

Aynı zamanda,Hatha yoga,prenatal yoga(hamile yoga) ve Çocuk Yoga Eğitmenidir.


Edindiği yüzü aşkın spiritüel ve bedensel tedavi tekniklerinin genel özeti aslında şudur;
“Her neye inanıyorsan inan, kapısı sevgiye, paylaşmaya, iyiliğe açılıyorsa ve sonunda kimse zarar görmüyorsa, her inanış ve her tedavi yöntemi aynı kapıya açılır. İnsan, yalnızca doğru nefes tekniğini kullanıp, doğru beslenme ve bedensel egzersiz yöntemlerini geliştirerek; kendine inanarak dahi tüm hastalıkları yenebilir ve pozitif düşünce gücünü geliştirebilir.”

Tıpta teşhis ve tedavisi bulunamayan bir rahatsızlığı sebebiyle 1 sene ve daha sonra 1 sene olacak sekilde 2 kez sadece yatakta geçirdiği günlerde bu öğrendiği ve geliştirdiği şifa yöntemlerini uygulayarak kendi kendini şifalandırmıstır ve bunun sonucu olarak ,özel sektördeki görevinden istifa edip,amacı tüm insanlığa bu teknikleri öğretmeye çalışmak,sevgiyi yaymak ve herkesin içindeki şifacıyı keşfetmesini sağlamak olmuştur.

 

İnsan 3 boyutlu bir varlık olup, bu boyutlar “beden”, “zihin” ve “ruh” dengesiyle oluşur. Dolayısıyla insan;

Ne yiyorsa O'dur,

Ne düşünüyorsa O ‘dur,

Ne hissediyorsa O’dur.

Bir kişinin pozitif düşüncesinin doksan bin kişiyi etkilediğini biliyormuydunuz?Evrenin bu pozitif enerjiye ve düşünceye çok ihtiyacı olduğunu düşünduüumuzde kollektif bilinç olarak hareket edebilmek evrenle bir olabilmek ve bunu çoğaltıp yayabilmek için,Meltem Akcan’ın amacı ,


-insanlara yardım etmek,
-paylasmak,
-sevgide kalmak,
-yükselişe,aydınlanmaya bir nebze olsun katkıda bulunmak,
-Özümüzü,dünyaya geliş amacımızı hatırlamak,
-Pozitif kitlesel bilinci olursturmak,yükseltmek,
-Sevgiyi yaymak ,
-Ve tüm bunlara bir nebze ışık olmaya çalışmak o
lmuştur.