Telefon: (+90) 533 479 2906
E-Posta: info@golokaacademy.com

Blog

Şifalı Taşlarla Terapi

Kristal yapıları nedeniyle,kristal diye adlandırılan yarı değerli ve değerli taşlar ,Aztekler ,Eski Mısır,Çin ve Eski Yunan’a kadar eskiden bu yana şifa kaynağı olarak görülmektedir.

Dünyaya ve insanoğluna yaşam enerjisini veren kozmik enerjiyi kristal yapıları sebebiyle,en iyi kristaller tutar,dönüştürür ve yayar.Kristalin-doğal taşın oluşum süresi yaklaşık 30 milyon yıl olup,kozmik enerjiyle doğal olarak bağlantısı çok güçlüdür.Kristalin enerjisi doğadaki tek düzenli atomik yapıdır,su ihtiva ettiği için çok iyi bir hafızaya,kozmik enerji deopladığı için de evrensel bilgiye sahiptir.Taşlardaki enerjinin sebebi,milyonlarca yıl yeraltında,dünyanın enerji merkezine yakın bulunmaları,ve yeryüzüne çıkarken pozitif enerji yüklenmeleri şeklinde açıklanmaktadır.

Kaynak: http://www.gizemligercekler.com/sifali-taslarin-insanlar-uzerinde-etkileri/

Kişinin sorununa özel, o soruna iyi geldiğine inanılan şifalı taşlar seçilir ve vücutta sorunlu bölgenin üzerine dizilerek, etkisini yayması hedeflenir.

Seans sırasında;

Sol ele sevgiyi kalbe yaymak için pembe kuvars,sağ ele ise aydınlanmayı zihne yayması amacıyla kristal kuvars yerleştirilir.

Çakra temizliği için her bölgeye ilgili taşlar yerleştirilir,kozmik enerji ve şifalı taşlarla çakra temizliği yapılır.

Refleksoloji yönteminde baş ağrısı ,yuz kırıkıklıkları ,goz kırışıkları,vücut ağrılarında yeşim tası tercih edilir.

Tetik masajı esnasında ise ısıyı içinde tutarak şifa sağlayan obsidyen tası kullanılır.